Skoči na glavno vsebino
+386 1 620 42 00 info@gjp.si

V četrtek, 30. 11. 2023, smo na Gimnaziji Bežigrad odigrali finalno tekmo srednješolske regijske odbojkarske lige. V prvem nizu je nasprotnik delal precej napak v igri, nam pa je šlo res vse, kot smo si zamislili. Odličen servis, blok in napad so nam priskrbeli relativno gladko zmago prvega niza. V drugem nizu je bila igra povsem drugačna. Nasprotnik se je dobro ogrel, spoznal našo igro in dobil nova navodila trenerja, ki so se dobro obrestovala. Niso več poskušali prebiti našega odličnega bloka, ampak so ga ali zaobšli s težkim napadalnim udarcem v kratko diagonalo, ki so ga izvedli perfektno, ali s tako imenovanim “šik” kratkim udarcem za blok. Sicer nismo delali veliko napak, ampak je nasprotnik v drugem nizu predstavil povsem drugačno in mnogo boljšo igro. Ves čas drugega niza nas je nasprotnik vodil. Ujeli smo jih šele pri rezultatu nekje 15:15. Nasprotnik je nadaljeval odlično in nas tik pred koncem drugega odločilnega niza vodil 23:22! Po našem kratkem premoru so fantje res sledili navodilom in igrali še naprej odločno in močno ne glede na rezultat, saj pri tako dobrem nasprotniku z mehkim taktičnim pristopom običajno ne dosežeš zmage. Nasprotnik nas je povedel s 24:23 in imel prvo zaključno žogo v drugem nizu. Športna sreča nam je pomagala, da je njihova žoga po reševanju zmede končala v avtu. Izenačenje 24:24 je naši ekipi dalo dodatno motivacijo in z dvema res odlično odigranima točkama naših smo zmagali in postali prvaki ljubljanske regije 2023/2024. Tekma je bila res vredna finala in velika verjetnost je, da se bomo s to ekipo pomerili tudi na državnem prvenstvu, kjer bodo zmagovalci vseh regij in prve tri ekipe ljubljanske regije.

Spremljajte nas še naprej na državnem prvenstvu.

Posebna zahvala gre tudi našim navijačem iz GJPL, ki so z lepim plakatom in športnim navijanjem popestrili to tekmo. V imenu ekipe se vam lepo zahvaljujem.