Skoči na glavno vsebino
+386 1 620 42 00 info@gjp.si

V predtekmovanju v odbojki v srednješolski ligi smo bili razvrščeni v skupino C. Z nami v tej skupini so nastopali še Vegova šola, Šolski center Ljubljana (Aškerčeva) in Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija. Liga je tako kot lansko leto potekala v športni dvorani Ježica. Prvo tekmo smo proti vzgojiteljski dobili precej rutinirano in nam nasprotnik ni bil kos. Drugo tekmo proti Vegovi šoli smo sicer z nekaj več odpora ravno tako zmagali z 2:0 v nizih. Nekoliko smo bili presenečeni, ker je Vegova šola v prvi tekmi proti vzgojiteljski pokazala precej boljšo igro kot proti nam in smo pričakovali več odpora. Povsem druga situacija pa je bila v tekmi proti Aškerčevi ekipi. Letos imajo res dobro odbojkarsko ekipo, ki jo zastopajo v glavnem vsi trenirani in izkušeni odbojkarji. Tekmo smo začeli sproščeno in zelo motivirani, da jim ponudimo svojo najboljšo igro. Nekje na sredini niza smo videli, da nasprotnik ni nepremagljiv, da ravno tako dela napaka in pa predvsem, da smo dovolj dobri, da jih lahko tudi premagamo. Tako smo v prvem nizu sicer z majhno razliko izgubili, ampak dvakrat tudi vodili. V drugem nizu smo pokazali še boljšo igro in ga z minimalno razliko dobili in potem je sledil tretji odločilni skrajšani niz, ki se igra do 15. Do približno desete točke smo bili z nasprotnikom ves čas blizu in si izmenjavali vodstvo. Ko smo začutili zmago, pa se je našim igralcem malo “zatresla roka”, kot pravimo v športnem žargonu. Napadi niso bili več tako zanesljivi, obramba še kar stabilna. Športna sreča se je ravno tako postavila na stran nasprotnika in tako smo zadnji odločilni niz izgubili. Nasprotnik je tako zasluženo napredoval v finalni del tekmovanja. Organizacija tekmovanja je bila, kot vedno, izvrstna in vse tekme so bile odigrane v duhu fairplaya.

Našo gimnazijo so pošteno in častno zastopali: Jon Myint (kapetan), Maj Slobodnjak, Martin Oblak, Leon Šteharnik, Anže Maček, Primož Novak, Tilen Prosen in Val Fišinger.

Športni pozdrav: Goran Jablanov